ZÁPIS DO ZŠ

Dostupná pomoc s přípravou dětí na zahájení školní docházky. Nová aplikace
RozvojDitete.cz dostupná online bezplatně všem rodičům na: www.rozvojditete.cz

Pro rodiče předškoláků. Vložené dokumenty pro vás připravila Mgr. Martina Večeřová - logopedka, speciální pedagožka a pracovnice PPP MB:

https://uloz.to/file/vWc7SAULn7RF/schopnosti-a-dovednosti-predskolaka-docx

https://uloz.to/file/RwsHipTRAP82/predskolacek-docx

JAK ZÁPIS PROBÍHÁ

V některých školách probíhají doprovodné akce, které se snaží dětem školu maximálně zpříjemnit. Větší školáci jsou převlečeni za pohádkové postavy, hrají s dětmi hry, nebo mají připraveny nejrůznější soutěže.
Ve třídě už na předškoláčka čeká paní učitelka. Zeptá se ho na jméno, adresu nebo na školku, do které dítě chodí. Snaží se s dítětem komunikovat a zjistit tak případné logopedické problémy, vyjadřovací schopnosti a sociální dovednosti předškoláka. Předškoláček dostane za úkol říct básničku nebo zazpívat písničku a nakreslit obrázek (většinou se kreslí rodina, aby pedagog zjistil míru vyspělosti dítěte). Může následovat "hra" s určováním tvarů, někde děti zavazují tkaničku, jinde třeba řadí pastelky podle barev.
Nemějte strach, když dítě něco nezvládne. I když doma kreslí nádherné obrázky a před paní učitelkou zapomene taťkovi nakreslit vlasy, nic se neděje. Paní učitelka kvůli chybě rozhodně vaše dítě nebude považovat za méně nadané. Pro děti je daleko těžší zvládnout běžné dovednosti v cizím prostředí a před cizím člověkem. Proto je na místě velká podpora rodičů. Povzbuzujte, chvalte, podporujte!

NĚCO PRO BUDOUCÍ ŠKOLÁKY: 

Vytvořte si webové stránky zdarma!